Yamaha

O Yamaha
YAMAHA jest wiodącym producentem instrumentów i sprzętu muzycznego. Firma działa w Europie od ponad 40 lat. W 2001 roku YAMAHA Music Central Europe osiągnęła przychody w wysokości ponad 200 milionów €. Obecnie zatrudnia ponad 600 pracowników i obsługuje ponad 600 szkół muzycznych.

Wyzwanie
Obszar sprzedaży YAMAHA Music Central Europe obejmuje całą Europę. W samej Europie ma ponad 70 agentów w terenie. Dlatego też jedynym sposobem wsparcia tych partnerów było wsparcie telefoniczne. Heiko Harder, Software Engineer z YAMAHA Music Central Europe potrzebował rozwiązania optymalizującego czas wsparcia dla agentów i zespołu serwisu. “Potrzebowaliśmy rozwiązania do zdalnego wsparcia aby pomagać naszym agentom w terenie  rozwiązywać ich problemy ze sprzętem i oprogramowaniem.”

Rozwiązanie
Po wprowadzeniu programu BeamYourScreen, zespół serwisu mógł połączyć się z komputerem agenta w terenie bez wcześniejszych przygotowań. Następnie natychmiast zdiagnozować i rozwiązać trudne problemy. “Dzięki współdzieleniu pulpitu jesteśmy w stanie wykrywać problemy znacznie szybciej niż wcześniej w trakcie rozmowy telefonicznej. “ bardzo przyjazne dla użytkownika rozwiązanie BeamYourScreen umożliwia nawiązanie połączenia w ciągu zaledwie kilku sekund. “Niewiarygodna łatwość użytkowania BeamYourScreen’a natychmiast nas przekonała.”

Wnioski
Z programem BeamYourScreen YAMAHA może bardziej efektywnie i ekonomicznie udzielać wsparcia agentom w terenie. Wdrażanie aktualizacji systemu i rozwiązywanie bieżących problemów odbywa się sprawniej. “Jak dotąd  feedback od naszych agentów był bardzo pozytywny. BeamYourScreen jest bardzo skuteczny i z przyjemnością polecamy go jako rozwiązanie do wsparcia. “

Download
pdfYAMAHA Case Study (PDF)